امروز همان سمپات‌ های مجاهدين خلق و منافقين به دنبال مبانی حكومتی ليبراليسم هستند

مِی 1, 2010 at 6:20 ب.ظ. بیان دیدگاه


اگر شهيد مطهری زنده بود، امروز درگيری های فكری ايشان با كسانی بود كه حرف های انحرافی را مطرح می كنند؛ چنان چه در گذشته نيز درگيری اصلی ايشان با تفكرات انحرافی و التقاطی بود…

محمدحسين صفار هرندي صفارهرندي در همايش بسيج وزارتخانه‌ها و ادارات، با بيان اين‌كه » شناخت آن‌چه استاد مطهري در حيات خود تدارك ديد، حتما مي‌تواند جزو دستورالعمل‌هاي جدي همه‌ اعصار باشد» افزود: بسياري از پاسخ‌هاي لازم براي پرسش‌هاي امروز ما، مي‌طلبد كه مسير علمي استاد مطهري امتداد پيدا كند.

سازمان مجاهدین خلق ایران

باند تروریستی رجوی

وي با بيان اين‌كه » بسياري شبهاتي كه امروز مطرح مي‌شود، در زمان استاد مطهري مطرح نشده بود و لازم است كه پاسخ‌هاي امروزي براي اين شبهات مطرح شود» يادآور شد: در زمان مطهري كساني بودند كه در جمع افراد مذهبي شناخته مي‌شدند و خود استاد مطهري نيز آن‌ها را متدين مي‌دانستند و حتي بعضا بيانيه‌هاي مشترك هم مي‌دادند كه اعلاميه مشترك مرحوم مطهري و مهندس بازرگان پس از وفات مرحوم شريعتي از همين جمله است. مرحوم استاد مطهري در دوره‌ خود با كساني هم‌پيمان فكري بود كه اگر مسير زندگي ايشان ادامه پيدا مي‌كرد، شايد زندگي ايشان پربركت‌تر هم مي‌شد؛ چراكه چه بسا زاويه‌اي كه با آن‌ها داشت نمايان‌تر مي‌گشت. مطهري معتقد به جمهوري اسلامي با مشخصاتي بود كه در يك مصاحبه مفصل توضيح داده بود. ايشان به يك جمهوريت مبتني بر احكام و شريعت اسلامي معتقد بود ولي بازرگان به جمهوري اسلامي با اين مشخصات اعتقاد نداشت و اين مساله را به صراحت بيان مي‌كرد.

وي اظهار كرد: اگر مطهري اين روزها در قيد حيات بود مي‌ديد كه كساني با وجود ادعاهاي قبلي خود كه نماي شخصيتي آن‌ها در مكتب امام صادق(ع) و شاگردي حضرت امام(ره) بود و عناويني كه دارند وامدار انقلابي است كه به نام خدا برپا شده است و اگر جمهوري اسلامي تشكيل نشده بود، كسي چيزي بار آن‌ها نمي‌كرد، حالا مدعي هستند و تعريفي از نظام ارايه مي‌كنند كه با تعريف دشمنان ما بيشتر منطبق است و هنوز هم خط امام(ره) را تريبون خود مي‌دانند و خود را ورثه ظاهري و باطني امام(ره) جلوه مي‌دهند؛ در حالي كه اين‌ها مدت‌هاست كه از راه امام(ره) فاصله گرفته‌اند و درباره ميراث امام(ره) يعني جمهوري اسلامي كه ايشان فرمودند نه يك كلمه كم و نه يك كلمه بيش، مي‌گويند كه هم مي‌توان يك كلمه به آن اضافه و يا از آن كم كرد.

مشاور فرمانده كل سپاه با بيان اين‌كه » برداشت من اين است كه خيلي از اين افراد كه نسبت به بقيه آن‌ها عليه‌السلام‌تر هستند به جمهوري مشروطه اسلامي معتقدند» گفت: امروز محتواي حرف برخي از آن‌ها اين است كه جمهوري اسلامي كه امام(ره) گفت كارآيي ندارد. اين‌ها در دوران اصلاحات، به اسم اصلاح سيستم، پيشنهادهايي را مطرح كردند كه لوايح معروف به لوايح دوقلو از اين دست بود. لوايح دوقلو يعني يك جمهوري مشروطه اسلامي. همان‌هايي كه آن روز پيشنهاد حذف نظارت شوراي نگهبان را داشتند، اين روزها نيز به تكاپو افتاده‌اند و در جاهايي حرف‌هايي مي‌زنند و به دنبال اين هستند كه نظارت شوراي نگهبان را حذف كنند.

وي با اشاره به طرح مربوط به اصلاح انتخابات در مجمع تشخيص مصلحت نظام اظهار كرد: خوشبختانه با هوشياري كه در جامعه نسبت به اين تحرك انحرافي حاصل شد، دست‌اندركاران اصلي از حرف‌هاي خود كه به مجمع تشخيص مصلحت نظام برده بودند و مي‌خواستند شرايط نظارت شوراي نگهبان و قانون انتخابات را دستكاري كنند و به مسيري ببرند كه از درون آن ديگر جمهوري اسلامي در نمي‌آمد بلكه رييس‌جمهوري بيرون مي‌آ‌مد كه شأن آن تقريبا تنه به تنه مركزيت و رهبري نظام مي‌زد، مايوس شدند. اين همان چيزي است كه در زمان دوم خرداد عده‌اي مي‌گفتند كه به دنبال حاكميت دوگانه هستيم و اين يعني نظام را از داشتن مركزيتي كه تا به حال آن را نگه داشته است محروم كنند.

وي افزود: امروز برخي از همان‌هايي كه آن روزها سمپات مجاهدين خلق و منافقين و گروهك‌هايي مثل فرقان بودند، وقتي ديدند كه از تنور سوسياليسم و كمونيسم ناني پخته نمي‌شود، حالا تنور خود را با هيزم غربي آتش كرده‌اند و مي‌گويند اسلام به تنهايي كفايت نمي‌كند، بلكه ما بايد مباني حكومتي را از ليبراليسم بگيريم. در انتخابات اخير صرف‌نظر از خيل گسترده‌ مردم كه به هواي دريافت‌هاي ساده‌ خود از اين افراد به آن‌ها دل بسته بودند و به عناويني نظير «نخست وزير دوران امام» يا نظير اين‌ها چشم داشتند، 13-14 ميليون هم به آن‌ها راي دادند كه البته اگر اين آقايان ته دل خود را رو مي‌كردند و مي‌گفتند كه ما با امام(ره) خداحافظي كرديم و آن انسان دهه‌ 60 نيستيم اين‌طور نمي‌شد.

صفار هرندي در پايان گفت: شايد قبلا كمونيست‌ها هم اين‌قدر وقيح حرمت اعتقادات ديني جامعه را نشكسته بودند كه امروز برخي از مدعيان دين‌داري در زمان ما مي‌شكنند. كساني كه در ستاد انقلاب فرهنگي منصوب شده بودند تا سالم‌سازي كنند و نمونه‌ آن‌ها همين آقاي عبدالكريم سروش است، كارشان به جايي رسيد كه انكار حقانيت و قدسي بودن قرآن كردند و گفتند مي‌شود آن را كنار گذاشت. كمونيست‌ها هم قبل از انقلاب اين‌قدر وقاحت به خرج نداده بودند كه منكر قرآن شوند ولي اين متحدان فكري و عملي اصلاح‌طلبان و به قول خودشان جنبش سبز، پا را فراتر گذاشتند و متوسل به اين ياوه‌گويي‌ها شدند كه البته پاسخ خود را از مردم گرفتند و امام(ره) درست ديده بود كه مردم در اين كشور وفادار به اسلام و جمهوري اسلامي هستند.

Entry filed under: گوناگون, اخبار, اخبار سیاسی. Tags: , , , , , , , , , .

رئيس مرکز تحقيقات عراق : نيروهای اشغالگر آمريکايی عامل بحران در عراق هستند تظاهرات در کابل در اعتراض به اعدام چند افغان به جرم قاچاق مواد مخدر در ایران!

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s

Trackback this post  |  Subscribe to the comments via RSS Feed


دسته‌ها

بایگانی

مرگ بر اشغالگران امپریالیست

دست امپریالیست آمریکا از ایران ومنطقه کوتاه !

میهن دوستان

از حق تعیین سرنوشت ملت ایران به دست خودش دفاع کنیم.
به دشمنان خارجی ملت ایران نشان دهیم که ما مخالف یوگسلاویزه کردن و عراقیزه کردن میهنمان هستیم و متحد-یکپارچه و با تمام قدرت از میهن خود در مقابل هر گونه تجاوز امپریالیستی و صهیونیستی دفاع خواهیم کرد .

دست امپریالیست آمریکا از ایران ومنطقه کوتاه !

موسیقی

کپی رایت

کلیه‌ی حقوق وبلاگ یک مجاهد، از جمله مطالب، محتوا و تصاویر، تحت لیسانس کرییتیو کامانز و متعلق به این وبلاگ می‌باشد. بنابراین استفاده، تغییر و گسترش مطالب آن در رسانه‌ها از قبیل سایت‌ها، وبلاگ‌ها و غیره  آزاد میباشد، اما در صورت ذکر منبع و درج لینک آن شایسته است. در ضمن هرگونه استفاده‌ی تجاری از مطالب این وبلاگ غیرمجاز است. از عنایت شما خوبان سپاسگزارم.

آمار وبلاگ

  • 91,577 بازدید
کانون هابیلیان کانون وبلاگ نویسان مستقل

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: