مروری بر دستگیری و آزادی یک جنایتکار تروریستی با تابعیت آلمانی

آوریل 1, 2010 at 12:50 ب.ظ. بیان دیدگاه


سر کرده گروهک تروریستی پژاک که چندی پیش به درخواست دولت های بلژیک و ترکیه، توسط نیروهای پلیس آلمان در منزل مسکونی خود واقع در شهر «کلن» دستگیر شده بود، در حالی آزاد شد که طی سال گذشته با تشدید فعالیت های تروریستی خود در ایران، موجب به شهادت رساندن جمعی از مردم و نیروهای نظامی و انتظامی در شمال غرب کشورمان شده است و حتی ترور دادستان عمومی انقلاب شهرستان خوی نیز از جمله اقدامات تروریستی این گروهک بوده است…

سر کرده گروهک تروریستی پژاک که چندی پیش به درخواست دولت های بلژیک و ترکیه، توسط نیروهای پلیس آلمان در منزل مسکونی خود واقع در شهر «کلن» دستگیر شده بود، در حالی آزاد شد که طی سال گذشته

عبدالرحمان حاجی احمدی

عبدالرحمان حاجی احمدی

با تشدید فعالیت های تروریستی خود در ایران، موجب به شهادت رساندن جمعی از مردم و نیروهای نظامی و انتظامی در شمال غرب کشورمان شده است و حتی ترور دادستان عمومی انقلاب شهرستان خوی نیز از جمله

اقدامات تروریستی این گروهک بوده است.
در حالی که عبدالرحمان حاج احمدی بیش از چهار سال است که در آلمان به سر می برد و تحت حمایت و کمک این کشور به هدایت گروهک خود می پردازد و خود، بارها در مصاحبه با شبکه رسانه های خبری خارجی به جنایات خود اعتراف کرده است. با این حال دولت آلمان در یک اقدام نمایشی وی را بازداشت و در مدت زمان کوتاهی نیز او را رها می کند.
در این گزارش سعی می شود تا با بررسی اهمیت گروهک تروریستی «پژاک»، اهداف پشت پرده این اقدام نمایشی دولت آلمان در بازداشت و آزادی زودهنگام عبدالرحمان حاج احمدی مورد بررسی و تحلیل قرار گیرد.

  • تأملی بر ماهیت گروهک تروریستی پژاک

اعلام موجودیت گروهک تروریستی «پژاک» در نوروز ۱۳۸۳ را باید از تبعات دستگیری عبدالله اوجالان، رهبر حزب کارگران کردستان ترکیه قلمداد کرد؛ پس از دستگیری اوجالان، آمریکا و حامیان تروریسم در منطقه، جهت تشدید و ادامه تنش زایی و تأثیر در مرزهای امنیتی ایران، ترکیه، سوریه و عراق، نقشه های متعددی برای ادامه حیات این حزب، طراحی نمودند که یکی از مهم ترین آنها، تشکیل چهار شاخه «کادک» در ترکیه، حزب راه حل دموکراتیک در عراق، حزب اتحاد دموکراتیک در سوریه و پژاک در ایران بود. شاخه «کادک» در ترکیه توفیق چندانی نداشت و دوباره با نام «پ.ک.ک» به فعالیت خود ادامه داد. همین سرنوشت برای شاخه سوریه رقم خورد. در عراق فعالیت های شاخه «حزب راه حل دموکراتیک» تداوم یافت و در ایران نیز این فعالیت ها، ماهیتی تروریستی به خود گرفت. به طوری که گروهک تروریستی «پژاک» در فروردین سال ۱۳۸۳ برای ۳۰۰ نفر از کادرهای خود که اغلب ایرانی بودند، اقدام به برگزاری دوره های آموزشی پنج ماهه در مقر «هارون» کوه های قندیل کردستان عراق کرد و در تاریخ بیستم شهریورماه همین سال با حضور ۱۳۰ نفر از اعضا، کنفرانسی تشکیل داد و «عثمان اوجالان» (برادر عبدالله اوجالان) طی سخنرانی در خصوص ضرورت فعالیت در کردستان ایران، فعالیت رسمی گروهک تروریسی «پژاک» را اعلام کرد. این گروهک، البته دارای یک شاخه سیاسی است ولی در سال های اخیر، محور تمامی فعالیت ها این گروهک، شاخه نظامی پژاک بوده که HRK خوانده می شود. رهبران پژاک در طول سال های گذشته رایزنی های متعددی با مقامات آمریکایی انجام داده اند و «عبدالرحمان حاج احمدی» سرکرده گروهک تروریستی نیز با سفر به آمریکا موفق شد با برخی مقامات این کشور رایزنی هایی داشته باشد. مسئولان گروهک «پژاک»، سال گذشته در کرکوک نیز دیدارهایی با مقامات آمریکایی داشته اند و تاکنون گزارش های متعددی از حمایت های دولت آمریکا از این گروهک ترویستی که با هدف ناامن کردن مناطق مرزی ایران صورت می گیرد، منتشر شده است.

  • پژاک و بازی همیشگی تروریسم غربی

از آنجایی که سیاست رسمی جهان غرب و در رأس آنها مقامات صهیونیستی کاخ سفید، در پی بی ثابت کردن جمهوری اسلامی ایران است، اقدامات اساسی آمریکا و غرب در حمایت و پشتیبانی از گروهک های تروریستی داخلی، جهت ناامن کردن محیط امنیتی ایران است.

  • آلمانی ها مستقل عمل نکردند

پس از ذکر مقدمات و بیان مسائل پیرامونی، نوبت به موضوع اصلی فرا می رسد، اینکه چرا آلمانی ها «حاج احمدی» را دستگیر و پس از سه چهار روز آزاد کردند. در عرصه سیاست عملی، کار بدون برنامه وجود ندارد، اما برنامه ای که در اثنای اجرا تغییر کند وجود دارد. پس نمی توان گفت که پلیس آلمان بدون برنامه، «حاج احمدی» را دستگیر و بدون دلیل مشخصی نیز وی را آزاد کرد. افزون بر اینکه آلمانی ها آگاه بودند که این شکل دستگیری و آزادی برای آنها هزینه و پیامد خواهد داشت لکن با وجود این مهم بدیهی، اقدام به این کار کردند. یکی از دلایل اصلی این اقدام آلمان می تواند این باشد که آنها براساس برنامه مشخصی «حاج احمدی» را دستگیر کردند، لکن تحت امر و فشاری ناگهانی، مجبور شدند برنامه خود را تغییر دهند. بررسی برخی مسائل منطقه ای به ویژه آنچه که مربوط به ایران، آمریکا و رژیم صهیونیستی است، این نکته را برجسته می کند که آمریکایی ها و صهیونیست ها از دستگیری «حاج احمدی» که به عنوان سرکرده یک گروهک تروریستی برای آنها اهمیت ویژه دارد، احساس خطر کردند که در پی دستگیری و از دست دادن جنایتکاری مانند ریگی (که دستگیری اش بسیاری از برنامه های شیطانی آنها را عقیم گذاشت) ممکن است جانی دومی به نام «حاج احمدی» را نیز از دست بدهند که در این صورت، بن بست سختی در برابر توطئه آنها علیه نظام اسلامی واقع می شد، به همین جهت با سرعت وارد عمل شدند و با وارد ساختن فشار به آلمان مقامات این کشور را وادار ساختند هزینه آزادی «حاج احمدی» را بپذیرند و به خاطر آمریکا و صهیونیست ها ضربه به حیثیت بین المللی خود را قبول کنند و جنایتکاری که عامل شهادت حدود سیصد انسان است را آزاد کند. آنچه که آلمانی ها درباره آزادی «حاج احمدی» تروریست گفتند، آنقدر ناپخته و کودکانه بود که کسی را مجاب نکرد. حرف ناحساب آلمانی ها این است که وی دارای تابعیت آلمانی است!
براساس همین راهبرد، اروپا به محل امن تروریست ها و حفاظت از آنها مبدل شده است. به طوری که در بحث گروهک تروریستی منافقین شاهد بودیم که این گروهک را از لیست تروریستی خود خارج کردند و در موضوع ریگی نیز ردپای سرویس های امنیتی کشورهای اروپایی و غربی در حمایت از گروهک مزبور مشاهده می شود.
به همین منظور ایالات متحده آمریکا با تجهیز و نظامی کردن گروهک تروریستی «پژاک» و کشورهای اروپایی از جمله آلمان با سازماندهی سیاسی این گروهک، پژاک را در ناامن کردن مرزهای شمال شرقی ایران و اقدامات تروریستی کمک و مساعدت نمودند.

Entry filed under: اخبار, اخبار سیاسی. Tags: , , , , .

بالاترین به نامزد ندا آقاسلطان: لعنت بر دهانی که بی موقع باز شود التماس مریم قجر، رئیس جمهور مادام العمر منافقین به غرب

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s

Trackback this post  |  Subscribe to the comments via RSS Feed


دسته‌ها

بایگانی

مرگ بر اشغالگران امپریالیست

دست امپریالیست آمریکا از ایران ومنطقه کوتاه !

میهن دوستان

از حق تعیین سرنوشت ملت ایران به دست خودش دفاع کنیم.
به دشمنان خارجی ملت ایران نشان دهیم که ما مخالف یوگسلاویزه کردن و عراقیزه کردن میهنمان هستیم و متحد-یکپارچه و با تمام قدرت از میهن خود در مقابل هر گونه تجاوز امپریالیستی و صهیونیستی دفاع خواهیم کرد .

دست امپریالیست آمریکا از ایران ومنطقه کوتاه !

موسیقی

کپی رایت

کلیه‌ی حقوق وبلاگ یک مجاهد، از جمله مطالب، محتوا و تصاویر، تحت لیسانس کرییتیو کامانز و متعلق به این وبلاگ می‌باشد. بنابراین استفاده، تغییر و گسترش مطالب آن در رسانه‌ها از قبیل سایت‌ها، وبلاگ‌ها و غیره  آزاد میباشد، اما در صورت ذکر منبع و درج لینک آن شایسته است. در ضمن هرگونه استفاده‌ی تجاری از مطالب این وبلاگ غیرمجاز است. از عنایت شما خوبان سپاسگزارم.

آمار وبلاگ

  • 91,577 بازدید
کانون هابیلیان کانون وبلاگ نویسان مستقل

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: