آزادی گروگان ٥ ميلياردی در چهارشنبه سوری

مارس 17, 2010 at 9:30 ب.ظ. بیان دیدگاه


اعضای باند تبهكاری كه بعد از ربودن فرزند يک كارخانه دار تهرانی،  برای آزادی او درخواست ٥ ميليارد تومان ارز خارجی كرده بودند، در شب چهارشنبه ‌سوری دستگير شدند…

طراح نقشه اين آدم‌ربايي يك تبهكار حرفه‌اي است كه به اتهام آدم‌ربايي در سال‌هاي ٨٦، ٨٧ و ٨٨ دستگير شده بود.

ساعت ٣ نيمه شب هفدهم اسفندماه،  ٤ مرد نقابدار آرام و آهسته از ديوار يك خانه ويلايي در نياوران بالا رفتند و وارد اين خانه شدند. آنها لحظاتي بعد به سرعت خود را به اتاق خواب زن و شوهر جواني كه در اين خانه سكونت داشتند، رساندند و با تهديد آنها، دست،  پا و دهان آنها را بستند.

نیروی انتظامی

نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران

مردان ناشناس در تاريكي شب به سرعت صاحبخانه جوان را كه غلامرضا نام داشت به‌خودروي ماكسيماي سفيدرنگي كه در انتظار آنها بود انتقال دادند و راننده به سرعت به سمت باغي در منطقه شهريار به راه افتاد. اين در حالي بود كه مردان نقابدار همسر گروگان خود را با دست و پا و دهان بسته در داخل خانه رها كرده بودند.

  • آغاز عمليات

زمان زيادي از ربودن مرد جوان كه فرزند يكي از كارخانه‌داران موفق تهران است نگذشته بود كه يكي از آدم‌ربايان با تلفن همراه متعلق به جوان گروگان با خانواده وي تماس گرفت و با بيان اينكه پليس نبايد از اين ماجرا اطلاع پيدا كند،

به آنها گفت كه به‌زودي تماس خواهد گرفت تا مبلغ درخواستي براي آزادي فرزندشان را اعلام كند. با قطع اين تماس، پدر جوان ربوده شده در نخستين اقدام در تماس با پليس، موضوع اين آدم‌ربايي را به آنها اطلاع داد و كارآگاهان اداره يازدهم پليس آگاهي تهران با دستور قاضي پيرگزي، بازپرس شعبه نهم دادسراي جنايي پايتخت، وارد عمل شدند و تحقيقات براي ردزني آدم‌ربايان را آغاز كردند.

  • تماس ٥ ميلياردی

درحالي‌كه تحقيقات براي يافتن سرنخي از آدم‌ربايان ادامه داشت، تبهكاران در تماسي با پدر گروگان خود درخواست ٥ ميلياردي براي آزادي مرد جوان را اعلام كردند، آنها در اين تماس گفتند كه اين پول بايد به‌صورت اسكناس‌هاي ١۰۰ دلاري و ٥۰۰ يورويي به آنها پرداخت شود.

در اين مرحله از عمليات،  كارآگاهان پليس با دادن آموزش‌هاي لازم به خانواده غلامرضا، به‌صورت نامحسوس تحقيقات خود را ادامه دادند و سرانجام در شب چهارشنبه‌سوري سرنخ‌هايي از دخالت جوان ٣١ساله‌اي به‌نام رضا در اين آدم‌ربايي به دست آوردند  و وي را در تهرانپارس به دام انداختند.

  • حلقه‌ها به دام میافتند

با دستگيري نخستين متهم،  وي در همان بازجويي‌هاي اوليه لب به اعتراف گشود و با لودادن همدستان خود، نشاني محل نگهداري گروگان جوان در جنوب شرق تهران را در اختيار ماموران قرار داد.

با اين اطلاعات در كمتر از ٢ ساعت از دستگيري نخستين متهم، كارآگاهان با محاصره خانه‌اي در مشيريه تهران،  جوان گروگان را كه بعد از انتقال از باغ شهريار به اين خانه، در يكي از اتاق‌ها محبوس شده بود، آزاد كردند و ٢ آدم‌رباي جوان به نام‌هاي محسن و حسين را درحالي‌كه صورت‌هاي خود را با نقاب مشكي پوشانده بودند، دستگير كردند.

  • جرقه آدم‌ربايی

با آغاز بازجويي از ٣ آدم‌رباي دستگير شده، آنها به كارآگاهان اداره يازدهم آگاهي گفتند كه پيشنهاد اين آدم‌ربايي را يكي از دوستانشان به نام ابراهيم كه خانه پدرزنش در نزديكي خانه پدري گروگان جوان بوده است مطرح كرده و به آنها گفته است با ربودن مرد جوان مي‌توانند ظرف چند روز به ثروت ميلياردي دست پيدا كنند.

محسن – يكي از آدم‌ربايان – در توضيح اين ادعا گفت: من از طريق حسين با ابراهيم دوست شدم،  در مدت آشنايي با اين مرد او دائما از خانواده ثروتمندي صحبت مي‌كرد و ما را براي ربودن فرزند اين خانواده و رسيدن به ثروت ميلياردي وسوسه مي‌كرد،

من ابتدا به خاطر خطرات اين كار، مخالف آدم‌ربايي بودم اما حسين به من گفت يك تبهكار حرفه‌اي به نام محمد را مي‌شناسد كه بارها به خاطر جرايم مختلفي از جمله آدم‌ربايي دستگير شده و در حال حاضر با قرار وثيقه از زندان آزاد شده است،  او مدعي بود كه محمد مي‌تواند به ما كمك كند تا نقشه‌مان به‌خوبي انجام شود و‌گير نيفتيم.

او ادامه داد: بعد از آنكه موضوع را با محمد درميان گذاشتيم او قول همكاري داد و گفت كه اگر به حرف‌هايش مو به مو عمل كنيم و نقشه او را به اجرا بگذاريم هرگز پليس نمي‌تواند ما را دستگير كند و هر كداممان حداقل يك ميليارد تومان به جيب مي‌زنيم. با اطميناني كه محمد به ما داد، شب آدم‌ربايي با نقشه‌اي كه او طرح كرده بود به خانه مرد جوان رفتيم و او را ربوديم اما حرف‌هاي محمد همه دروغ بود و ما خيلي زود دستگير شديم.

رضا جوان ديگري كه وظيفه تماس با خانواده گروگان را داشت نيز در اعترافات خود گفت: يك روز محمد با من تماس گرفت و گفت كه جواني را كه پدرش پولدار است ربوده‌اند و حاضر است در مقابل همكاري با او و اعضاي باند،  پول خوبي به من بدهد. من هم كه با شنيدن دستمزد هنگفت بدجوري وسوسه شده بودم، با آنها همكاري كردم و مسئول تماس با خانواده جوان ربوده شده شدم.

  • در جست‌وجوی ٢ فراری

سرهنگ حميدرضا ياراحمدي،  جانشين پليس آگاهي تهران بزرگ، گفت: با اعترافات ٣ متهم دستگير شده، دستگيري 2 متهم ديگر پرونده به‌صورت ويژه در دستور كار كارآگاهان قرار گرفته است.

سرهنگ ياراحمدي با اعلام اين خبر در توضيح پرونده محمد كه طراح نقشه اين آدم‌ربايي بود، گفت: اين تبهكار حرفه‌اي از مجرمان سابقه داري است كه آخرين بار مدتي قبل به اتهام چند آدم‌ربايي در سال‌هاي ٨٦،  ٨٧ و ٨٨ كه همراه با خشونت بسيار زيادي نسبت به گروگان‌ها بود دستگير شد اما با قرار وثيقه ميلياردي از زندان آزاد شد و مجددا با تشكيل باند جديدي، آدم‌ربايي‌هاي خود را آغاز كرد.

Entry filed under: اخبار, اخبار حوادث. Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , .

بازداشت جاسوس منافقین در لباس طلبگی تنت را پاره پاره می خواهند وطن

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s

Trackback this post  |  Subscribe to the comments via RSS Feed


دسته‌ها

بایگانی

مرگ بر اشغالگران امپریالیست

دست امپریالیست آمریکا از ایران ومنطقه کوتاه !

میهن دوستان

از حق تعیین سرنوشت ملت ایران به دست خودش دفاع کنیم.
به دشمنان خارجی ملت ایران نشان دهیم که ما مخالف یوگسلاویزه کردن و عراقیزه کردن میهنمان هستیم و متحد-یکپارچه و با تمام قدرت از میهن خود در مقابل هر گونه تجاوز امپریالیستی و صهیونیستی دفاع خواهیم کرد .

دست امپریالیست آمریکا از ایران ومنطقه کوتاه !

موسیقی

کپی رایت

کلیه‌ی حقوق وبلاگ یک مجاهد، از جمله مطالب، محتوا و تصاویر، تحت لیسانس کرییتیو کامانز و متعلق به این وبلاگ می‌باشد. بنابراین استفاده، تغییر و گسترش مطالب آن در رسانه‌ها از قبیل سایت‌ها، وبلاگ‌ها و غیره  آزاد میباشد، اما در صورت ذکر منبع و درج لینک آن شایسته است. در ضمن هرگونه استفاده‌ی تجاری از مطالب این وبلاگ غیرمجاز است. از عنایت شما خوبان سپاسگزارم.

آمار وبلاگ

  • 91,487 بازدید
کانون هابیلیان کانون وبلاگ نویسان مستقل

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: